Automatické overenie poistného vzťahu je zrušené

Platné od 20. 01. 2015

Overovanie poistných vzťahov na ÚDZS

Určite ste si všimli, že prestalo fungovať overovanie poistných vzťahov cez ÚDZS. V minulosti sa to už raz stalo.
Vtedy to spôsobila trestuhodná nedbanlivosť a nekompetentnosť. Vedenie totiž zabudlo zaplatiť banálnych 20 EUR a stratili registráciu domény. 
Teraz je na vine "Bezpečnostná paranoja", že všetci hackeri sveta potrebujú zneužiť portál a preto potrebujú zabrániť, aby sa k nemu dalo pripojiť automaticky a overiť poistný vzťah. Na zabránenie vložili pred každé overenie povinnosť zadať overovací kód a to je problém

Prosil som a vysvetľoval, že takáto zmena potrálu znemožní automatické overovanie. Jeden, podľa mňa, nekompetentný pán z úradu - žiaľ, šéf informatiky sa so mnou bavil ako s malým deckom a blahosklonne mi vysvetlil, že oni všetko robia v súlade so zákonom.

To, že proti lekárom, pacientom a firmám mu vôbec nevadí.

Pokúšame sa túto funkcionalitu urobiť cez stránky poisťovní a zdá sa, že sa nám to celkom podarilo. Vo verzii 8.8.100 máte nové overovanie, dúfam, že dobré.

Trochu beriem späť ten invektívny tón, ale skutočne len trochu. Nejaké služby sú zriadené, nikto nás samozrejme na nič neupozornil a pre firmy nie je prístupný žiadny testovací portál. Popracujeme aj na tomto overovaní, ale bude treba sa registrovať na portáli a budete mať ďaľšie meno a heslo, ktoré zas bude treba niekde zadávať.

Osobne si myslím, že overovanie by mali zabezpečiť svojimi službami poisťovne acelý portál ÚDZS by mali zrušiť. 

Registráciu si môžete perspektívne urobiť na stránke:

https://www.portaludzs.sk/web/eportal/registracia-lekarov-a-vybranych-zdravotnickych-pracovnikov