UpGrade WinAmbulancia 9.9.903 - tlač ATC kódu na generické recepty

Platné od 19. 06. 2018

Vážený používateľ programu WinAmbulancia,

neradi Vás zaťažujeme už takmer v dovolenkovom období, ale žiaľ je to nevyhnutné.

Súdruhovia kormidelníci“ opäť niečo vymysleli a opäť čuduj sa svete, niečo čo nás aj Vás zaťaží a poisťovne zarobia. Že možno niekto príde o život ich samozrejme nezaujíma.

Čo sa deje ?

Do novely zákona o lieku, ktorý platí od 15.06.2018 (výborný termín) prepašovali povinnosť, že pri generických liekoch musí byť na recepte vytlačený okrem účinnej látky aj kód ATC skupiny. Toto samozrejme s vyhrážkou, že ak to nebude, tak recept nebude zo strany poisťovne preplatený. Máme informácie, že na základe tohto už prvé lekárne šikanujú pacientov a vracajú im recepty.

Samozrejme dorobiť túto tlač nie je veľký problém a na internete je už opravená verzia. Obštrukcia, šikana a vyžadovanie nezmyselných podmienok (doteraz fungovali recepty bez toho a v prípade receptu s čiarovým kódom túto informáciu majú) je v tom, že musíte v strede mesiaca urobiť upgrade, čo je vždy záťaž pre Vás a firmy ako sme my.

Ako na to ?

Ak máte verziu 9.9.900 (18.06.02) stačí ako obvykle urobiť upgrade na 9.9.903 (18.06.03) či už priamo z programu cez menu

 [ WinAmbulancia ] -> Upgrade z Internetu, alebo z odkazu: 

https://www.softprogres.sk/subory/nahrane/upgwinamb.exe

 

Ak máte nižšiu verziu ako 9.9.900 musíte si verziu 9.9.903 (18.06.03) stiahnúť z odkazu

https://www.softprogres.sk/subory/nahrane/UpgWinAmb999.exe

 

a aplikovať vo vašom počítači.

 

V každom prípade odporúčame mať na konci mesiaca aspoň verziu 9.9.900 (18.06).  Táto verzia bude tzv. hraničnánebude sa dať preskočiť.

(Ak toto okno zavriete môžete sa znovu k tejto informácii dostať cez menu [WinAmbulancia] -> Aktuality na webe )

 

s pozdravom kolektív spoločnosti SOFTPROGRES s.r.o. Piešťany